Dajcie mi tego, kto wymyślił pajacyki!

niemowlęcy pajacyk

Ile osób potrzeba, by włożyć raczkującemu dziecku piżamkę typu pajac? Dwie to za mało! I tak się spocicie, dziecko Wam ucieknie, wścieknie się, a Wy zaczniecie rozważać okno życia. Fajnie, jak Bąbel był malutki i nieruchawy, raz dwa i piżamka założona. Teraz, każdy zapięty zatrzask to sukces na miarę medalu olimpijskiego!

Albo inny genialny wynalazek. Smoczek do butelki 3w1. Trzy różne prędkości napływania mleka/kaszki. Kocham to uczucie w środku nocy, gdy półprzytomna z zamkniętymi oczyma macam smoczek by brailem odczytać, w którym miejscu są dwie, a w którym trzy kreseczki, gdy z głodnej paszczy dobiega już donośny krzyk!

Kolejny mój faworyt to aspirator do nosa. Wspaniałe urządzonko do wyciągania smarków. Wygląda to tak, jakbyście je zjadali, bo trzeba powietrze zassać, a pojemniczek na szczęście wszystko zbierze. Na opakowaniu rozanielona mama i równie szczęśliwy bobas. Ktokolwiek przerabiał najmniejszy katar -a obiecuję, przerobi każdy- wie, jak bardzo rzeczywistość rozmija się w tym obrazkiem. A jaki jest sens doprowadzania dziecka do takich spazmów oczyszczaniem noska, skoro za chwilę w ich wyniku znów będzie pełen?!

Ochłonąwszy, małe podsumowanie. Pajacyki są super tylko do momentu, gdy dziecko zaczyna się samo przemieszczać. Potem wybór należy do Was: dalsza walka lub zmiana na piżamkę dwuczęściową. Druga opcja związana z ryzykiem, że znajdziecie dziecko odkryte,  z gołymi pleckami. Co do smoczka – w nocy lepiej brać butlę z tym najprostszym, żadne tam 3w1. Zamiast tradycyjnego aspiratora polecam natomiast nowoczesne narzędzie tortur zwane pieszczotliwie katarkiem. Dla niewtajemniczonych: tu słabe płuca człowieka zastępuje… odkurzacz. Wygląda strasznie, absolutnie nie gwarantuje spokojnego opróżnienia nozdrzy, ale idzie tak szybko, że zanim płacz rozkręci się na dobre, wyciągnięcie wszystkie smarki. I o to chodzi!

P.S. Poziom frustracji wylewający się z tego wpisu wynika z tego, że niedawno położyliśmy Oleńkę spać. W pajacyku.

Reklamy

4 myśli w temacie “Dajcie mi tego, kto wymyślił pajacyki!

 1. Coś o tym doskonale wiem. Założenie pajacyka , czy rajstop 8 miesięcznemu dziecku to tak jak byśmy ubierali ośmiornicę która macha w wszystkie strony swoimi odnóżami, co raz się rozbierając. Smary nigdy nie zaciągnę rurką, nawet gdy będą tam trzy filtry, Dlatego najlepszy i najszybszy jest mały „odkurzacz” Smoki trójprzepływowe da się wytrzymać. Pozdrawiamy z 6-ką maluchów.

  Polubienie

 2. butelka 3 w 1? nie wiem, co to jest, jak młody porzucił cyca, nie jadł już w nocy.
  pajac? jak najbardziej, do dziś używane, jako najszybsza do nałożenia piżamka. młody słyszy „współpracujemy” i współpracuje, odkąd zaczął raczkować, a może i wcześniej. do tego stopnia wygodna, że aż mi przykro, że trudniej dostać przy większych rozmiarach.
  odciągacz? w naszym przypadku odciąganie glutów to była straszna mordęga. teraz udaje że smarka, a reszta wychodzi sama lub z rykiem.
  to jest najpiękniejsze; co dziecko, to inne doświadczenia:)
  pzdr

  Polubienie

  • Bardzo nam się podoba hasło „współpracujemy” 🙂 Niestety, możemy tylko zazdrościć (zarówno współpracy jak i niejedzenia w nocy), bo choć Ola ma milion zalet, ma też OGROMNĄ potrzebę wolności…

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s