Dobrze znane i ciągle kochane

S__5241

Święta, święta i po świętach – to jedno z najbardziej irytujących powiedzeń. Jeśli w tym roku jeszcze go nie usłyszeliście to bez paniki. Dziś musi paść. Równie denerwujące może być powtarzanie na wszystkich rodzinnych spotkaniach tych samych historyjek. Znamy je doskonale, a mimo to wracają do nas kilka razy w roku. Lubię je, bo czasami finał opowiadanej po raz setny anegdoty może być zaskakujący.

Zaczęło się od rozmowy o naszych starych zabawkach. Los wielu z nich pozostaje nieznany. Dalibyśmy sobie głowę uciąć, że nie wyrzucaliśmy ich na śmietnik, a nigdzie ich nie można znaleźć. Gdy ten temat trafia na tapetę wszystkie oczy kierują się w stronę Dziadka. I mamy ku temu powody! Ileż to razy wypominaliśmy mu, że wyrzucił naszą ulubioną piłkę z dzieciństwa. Mamy na to dowody, ale Dziadek do niczego się nie przyznaje. Nawet nie bronił się przed zarzutami. Może po prostu nie chciał się obciążać.

Nie przeszkodziło nam to w kontynuowaniu rozmowy, tym bardziej, że opowiastek z seniorem rodu w roli głównej mamy pod dostatkiem. Teraz wspominaliśmy, jak to na jednym z zimowych spacerów Dziadek zaliczył upadek na ośnieżonej górce. Żeby było zabawniej spacerował z wózkiem, w którym leżał 4-miesięczny bobas (to ja!). Historia została opisana z detalami i wszystko jak zawsze zmierzało do znanej puenty:  – Było groźnie, górka wysoka, ale Dziadek wózka nie puścił – chwaliła rodzina.

Tym razem ostatnie słowo należało jednak do wyrwanego z zamyślenia Dziadka: – Bo ja dobrych rzeczy to nie wyrzucę – podsumował. Śmiechu było co niemiara, a nasza rodzinna historyjka zyskała w ten sposób kolejne życie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s