Czas powiedzieć „sprawdzam!”

piec_asow

Prawie pięćdziesiąt dni nowego roku powinno wystarczyć, by przekonać się, czy sylwestrowe postanowienia to realne możliwości czy tylko fikcyjne założenia. Dziś przyszedł czas na rachunek sumienia.

Przypomnę, że zakładałem wcześniejsze pobudki, nadrabianie towarzyskich zaległości i usamodzielnienie Oli. I chyba mogę powiedzieć, że się udało.

Stosunkowo najłatwiej poszło nam z Aleksandrą. Mała postanowiła usamodzielniać się sama. O ile sam proces w ogóle nas nie dziwi, o tyle jego tempo już jak najbardziej. W zaledwie trzy tygodnie nasza córka nauczyła się chodzić i dziś na własnych nogach przemierza mieszkanie. Czasami jest to krok jak w wojsku, innym razem porusza się niczym Jack Sparrow, pardon – kapitan Jack Sparrow. Zawsze jednak idzie do przodu. Jest też coraz bardziej komunikatywna, więc o swoich najpilniejszych potrzebach potrafi powiedzieć. Przy tym cieszy się swoją wolnością i nie wymaga, żeby rodzice byli zawsze na wyciągnięcie ręki. Ale co najważniejsze, zaczęła przesypiać całe nocki. Śpi bardzo twardo i to jest też fundament drugiego sukcesu.

Śpiącej Oli nie przeszkadzają spotkania towarzyskie. Już nie budzi się i nie kwęka, gdy za ścianą rozmawiamy z gośćmi. A jeśli chcemy mieć wychodne to z pomocą spieszą Dziadkowie, bo takie dziecko to luksus. Bez względu na to kto bierze nocny dyżur, operacja zawsze kończy się sukcesem. Szczęśliwe dziecko tuż po wieczornym SPA ląduje w łóżeczku i zasypia. Szczęśliwi Dziadkowie zachwycają się swoim talentem. Szczęśliwi rodzice szaleją poza domem.

Wreszcie był jeszcze jeden punkt w mojej wyliczance założeń: wcześniej wstawać. Co tu dużo pisać? Dziś jeszcze przed pójściem do pracy o 9.00 wyjechałem z Małą na godzinny spacer. Tylko nie pytajcie, które to tak wczesne wyjście w tym roku 😉

A jak Wam idzie realizacja noworocznych postanowień?

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Czas powiedzieć „sprawdzam!”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s