Babiniec moich marzeń

trzy kobiety w domu

Gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść. Baba z wozu, koniom lżej. Gdzie diabeł nie może, tam babę pośle. Nie można powiedzieć, że ludowe mądrości stawiają panie w pozytywnym świetle. Najwyższy czas poszukać zalet, bo za niespełna pół roku będę mieszkał pod jednym dachem z trzema kobietami.

No dobra, jedną kobietą i dwiema dziewczynkami. Ale nie zdążę się obejrzeć i pojawią się kolejki do łazienki, sterty kosmetyków i plakaty następców Justina Biebera nad łóżkiem. Zupełnie nie potrafię sobie wyobrazić tej sytuacji, bo moim domu rodzinnym proporcje były odwrotne: w zdecydowanej większości byli faceci. Mimo wszystko spróbujmy.

Wracam do domu. Jeszcze w korytarzu wita mnie zapach świeżo upieczonego ciasta. – Nie, nie Tatusiu. Zanim zjesz placek to podamy obiad – mówią zgodnie córki. Na stół wjeżdża najpierw zupa, a potem drugie danie. Po jedzeniu mogę się zrelaksować, bo mieszkanie wysprzątane na błysk. Wieczorem wszyscy siadamy przed telewizorem. – Tato! Pamiętaj, że dzisiaj gra Liga Mistrzów – przekrzykują się dziewczyny.

Jak sądzicie, jakie są szanse na ziszczenie się tego scenariusza? Proszę NIE odpowiadać.

Kiedy w minione wakacje spacerowaliśmy nad morzem natknęliśmy się na fajną rodzinkę. On szedł z przodu, ona pchała bardzo szeroki wózek. Okazało się, że z trojaczkami. Gdy tylko się zatrzymała trzy dziewczynki jak na komendę wyskoczyły z wózka i pobiegły w kierunku ojca. Pierwsza złapała go za prawą rękę, druga za lewą, a trzecia biegała wokół niego szukając punktu zaczepienia.

Nie zamierzam się czepiać swoich Pań, nawet jeśli nie będą  gotować, piec i sprzątać (choć miło byłoby gdyby to robiły). Niech będą tylko słodkie i kochane.

 

PS Ciekawe, która będzie dobiegała do mnie pierwsza 😉

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s