Ostatnia prosta

ciaza 9 miesiac

W tym miesiącu ma nam się powiększyć rodzina. Świadomość nadciągających zmian jest zarazem ekscytująca i lekko przerażająca. Czy jesteśmy na to gotowi? To i tak bez znaczenia, bo nie mamy już wyboru 😉

Przede mną najtrudniejszy czas. Jeszcze nie zdążyłam zapomnieć, jak irytujące były dla mnie ostatnie dni ciąży z Olą, szczególnie tydzień po terminie porodu. Tym razem postanowiłam pozostać oazą spokoju do końca, a czas wypełnić jak najlepiej.

  1. Wyprawka

Trudno czuć się gotowym na przybycie nowego członka rodziny, jeśli w domu nie ma jeszcze łóżeczka dla noworodka, a ubranka nie są wyprane. Syndrom wicia gniazdka dopadł mnie dość późno, wciąż więc mam jeszcze sporo do przygotowania.

  1. Torba do szpitala

Za swoją zabrałam się w końcu w tym tygodniu i jeszcze nie jest gotowa, ale jej pakowanie wypełnia skutecznie czas.

  1. Zaległe formalności

Zawsze jest coś takiego, co trzeba załatwić, a odkładamy to z tygodnia na tydzień. Teraz jest ostatni moment, by zamknąć bezużyteczne konto w banku, przemeldować się czy zmienić abonament telefoniczny. A brzuch może czasem pomóc załatwić to szybciej 😉

  1. Opracowanie systemu

W przypadku posiadania już dzieci jest potrzebny najbardziej. Kto zajmie się dzieckiem, gdy poród zacznie się nagle? Warto mieć kilka możliwości. Nasz system jest jeszcze w trakcie opracowywania.

  1. Znalezienie czasu dla innych…

Gdy w domu rozlegnie się płacz małego dziecka, imprezy towarzyskie na jakiś czas zejdą na drugi plan. Przed porodem warto więc wypełnić sobie czas spotkaniami z koleżankami, odwiedzinami Babć i randkami z mężem 😉 W moim przypadku to też ostatnie dni, kiedy Ola jest jedynaczką. Zależy mi więc by jak najfajniej spędzić czas tylko z nią.

  1. i czasu dla siebie

To może być samotny spacer, zakupy albo wizyta u fryzjera. To ostatnie ma znaczenie tym większe, że po porodzie wygodna i niekłopotliwa fryzura będzie na wagę złota.

  1. Książki

Czas odstawić poradniki i przeczytać coś dla siebie. Kiedy jak nie teraz? 😉

  1. Czyszczenie telefonu

Ten wspaniały wynalazek będzie wkrótce jeszcze bardziej potrzebny. Najwyższy czas wykasować nadmiar zdjęć i smsów, by pomieścił nowe.

  1. Prezenty

Najważniejszy to ten od noworodka dla czekającego w domu rodzeństwa. Ale warto też spojrzeć w kalendarz, czy w okolicach porodu i tuż po nim nie będziemy chcieli kogoś obdarować. Wyrwanie się na zakupy może być za chwilę bardzo trudne.

10.  Obiady

Czas wypełnić zamrażarkę obiadami na pierwszy okres po powrocie do domu. W naszym przypadku – także obiadami dla dziecka, które w domu zostanie kilka dni bez mamy.

11.  Radość jedzenia

Już za chwilę znów zacznie się dla mnie okres karmienia piersią, a z nim zapewne wielkie odmawianie sobie różnych wspaniałości, które mogą zaszkodzić młodemu organizmowi. Jeśli więc jeść czereśnie, desery z bitą śmietaną, sushi czy nachos to TERAZ!

12.  Sen

Jeśli to tylko możliwe, na ostatniej prostej należy jak najwięcej spać. Objaśniać nie trzeba 😉 Także ten… Dobranoc!

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s