Za karę

herr_flick

– Von Smallhausen, do szafy! – mówił w serialu „’Allo ‘Allo!” Herr Flick. Ja mówię podobnie: – Sonia, na szafę!

Wszystko po to, żeby oduczyć Olę… bicia siostry. Może nie jest to (jeszcze) prawy sierpowy, raczej pacnięcie w łysawą główkę w stylu Benny’ego Hilla, ale nie zamierzamy się na to godzić i uczymy Oluchę szacunku do siostry.

Po próbach prośbą przyszedł czas na groźby. Wśród tabunów zabawek ma kilka swoich ulubionych, ostrzegłem więc, że zabawki mogą za karę zniknąć na jakiś czas, jeśli Emcia nadal zbierać będzie razy. Ola pokiwała ze zrozumieniem głową, po czym znów podstemplowała Emilkowe czoło. Kolejne zabawki Oluchy lądowały więc w szafie (co ciekawe, właśnie sobie o nich przypomniałem!), ale nasza starsza córka niewiele sobie z tego robiła.

Wiecie jak mówią: czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal. Może więc te piękne brązowe oczęta powinny dostrzegać, którymi zabawkami za karę ich właścicielka bawić się nie może?

Idealnym miejscem na taką wystawkę jest nasz regał z filmami (ten wypełniony hitami z Bollywood). Najpierw trafił tam drewniany samochód, potem zwierzątka, na koniec zestaw ciastoliny. Pewnego popołudnia Ola bawiła się pod tą okazałą ekspozycją. Nagle oderwała się od zabawek, zdzieliła Emilię w głowę i powiedziała: – Teraz kara. Tatuś schowa klocki.

Ręce opadają. Jedyna nadzieja w tym, że gdy Emcia podrośnie to nie będzie się tak łatwo dawać starszej siostrze. Ale do tego czasu chyba zagracimy całe mieszkanie, bo nie mamy dziś tyle szaf, które pomieszczą wszystkie zabrane za karę zabawki.

 

zdjęcie: filmweb.pl

Reklamy

2 myśli w temacie “Za karę

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s